Poznanie matematyczne – mózgowe podłoże, diagnoza, terapia, edukacja

O konferencji

 

W dniach 29-30 marca 2025 roku odbędzie się pierwsza edycja konferencji „Poznanie matematyczne – mózgowe podłoże, diagnoza, terapia, edukacja”, której organizatorami są Fundacja Toruńskiej Psychologii, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Celem wydarzenia jest spotkanie i wymiana wiedzy oraz doświadczeń przedstawicieli zarówno środowiska naukowego, jak i praktyków (pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, nauczycieli, klinicystów). Program konferencji przewiduje wykłady ekspertów w obszarze badań naukowych poznania matematycznego, edukacji matematycznej i terapii dyskalkulii, jak również diagnostów, a także sesje sympozjalne krótkich wystąpień młodych badaczy (przede wszystkim studentów i doktorantów) oraz praktyków (specjalistów z poradni, terapeutów, nauczycieli). W przypadku licznych zgłoszeń do programu zostaną dodane dodatkowe sesje lub sesja plakatowa. Przewidziane są także warsztaty. Konferencja zapowiada się jako niezwykłe wydarzenie, w którym będą uczestniczyć osoby reprezentujące aktywność zawodową w różnych obszarach związanych z matematyką. Liczymy więc także na mocno interdyscyplinarny charakter konferencji. Jest ona ważnym wydarzeniem nie tylko w kontekście wartości merytorycznej, ale także z punktu widzenia integracji i współpracy środowiska naukowego, praktyków i nauczycieli.

 

286670105_5654397771259268_3013078337077115322_n.jpg

 

JSlupczewski (2).jpg

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Naukowego konferencji „Poznanie matematyczne – mózgowe podłoże, diagnoza, terapia, edukacja” mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym ważnym i niezwykle potrzebnym wydarzeniu. Konferencja ta będzie – głęboko w to wierzę – doskonałą okazją do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z różnych obszarów Państwa zawodowej aktywności. Będzie to z pewnością owocne spotkanie naukowców z pracownikami poradni, psychologami, pedagogami, klinicystami i nauczycielami. Dziękuję wszystkim zaproszonym ekspertom, którzy zgodzili się podczas konferencji wygłosić wykłady. Gorąco zachęcam do zgłaszania krótkich wystąpień i plakatów konferencyjnych, zarówno młodych badaczy, jak i praktyków, którzy będą mogli w ten sposób zaprezentować i przedyskutować swoje projekty naukowe, edukacyjne czy terapeutyczne jak również podzielić się swoimi spostrzeżeniami i codzienną praktyką. Oprócz wykładów, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wybranych warsztatach, co niewątpliwie wzbogaci ich kompetencje.

Dołożyliśmy starań, aby program konferencji był bogaty, zróżnicowany i spełnił Państwa oczekiwania. Pragniemy zapewnić wysoki poziom merytoryczny wystąpień i warsztatów, zaś Komitet Organizacyjny nie szczędzi wysiłków, aby organizacja wydarzenia, komunikacja z Państwem i dostarczanie niezbędnych informacji i materiałów przebiegały sprawnie i z uwzględnieniem potrzeb uczestników. 

Liczymy na Państwa chęć udziału w tej ważnej konferencji, na liczne zgłoszenia, zarówno uczestnictwa czynnego i biernego oraz zachęcanie innych potencjalnie zainteresowanych. 

Do zobaczenia w Toruniu.

Małgorzata Gut

Przewodnicząca Komitetu Naukowego (Programowego)

 

 

 

 

Szanowni Uczestnicy,

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję „Poznanie matematyczne – mózgowe podłoże, diagnoza, terapia, edukacja”, która odbędzie się w Toruniu w dniach 29-30 marca 2025 roku. Mamy nadzieję, że będzie ona ważnym i niezwykłym wydarzeniem dla naukowców, ale też praktyków i nauczycieli z obszaru edukacji matematycznej oraz wczesnoszkolnej i przedszkolnej z całej Polski, a także doskonałą okazją do wymiany dotychczasowych doświadczeń i wiedzy z tego zakresu. To nie przypadek, że wydarzenie to odbędzie się w Toruniu, czyli mieście narodzin Mikołaja Kopernika – astronoma, ale również matematyka, który między innymi posługując się tą dziedziną nauki dokonywał kolejnych odkryć w dziedzinie astronomii. Jednocześnie Toruń jest miastem, w którym możemy spotkać się z gotycką architekturą, historią i kulturą na światowym poziomie. Miejscem konferencji będzie Instytut Psychologii, zlokalizowany w centralnej części kampusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który jest współorganizatorem wydarzenia. Budynek ten znajduje się w otoczeniu zieleni i lasu, a niedawna modernizacja pozwala wykorzystywać komfortowe i nowocześnie wyposażone sale wykładowe. Komitet Organizacyjny pragnie, aby Konferencja była owocnym wydarzeniem, o dużej wartości merytorycznej, ale także o walorach towarzyskich. Program wydarzenia powoduje, że Konferencja będzie niezapomnianym wydarzeniem i okazją do wysłuchania wielu interesujących wykładów oraz uczestnictwa w szeregu warsztatów. W imieniu Komitetu Organizacyjnego chciałbym zapewnić, że wszyscy Uczestnicy uznają tę konferencję za satysfakcjonującą i ważną w dyskusji nad tematem edukacji matematycznej, a także diagnozy i terapii w poznaniu matematycznym. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z okazji i odwiedzą jedno z najbardziej atrakcyjnych polskich miast.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w Toruniu już w marcu 2025 roku!

Jakub Słupczewski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

 1.png

psychonova strona -4.png 

psychonova strona -5.png

 

 

 

 

 

Konferencja w Toruniu